Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

کانکس و ساختمان های پیش ساخته یووا

کانکس مسکونی دست دوم (3)

کانکس فروشی

کانکس فروشی

در کل کانکس از یک سازه پیش ساخته که در زبان های مختلف به آن شلتر shelter و به انگلیسی conex گفته می شود.کانکس از کاربرد های مختلفی برخوردار می باشد اما ایده اولیه آن برای استفاده به عنوان سکونت گاهی موقت که بصورت سریع ساخته و در محل مستقر گردد بوده است که با گذشت زمان کاربری هایی مانند فروشگاهی و خدماتی نیز به آن افزوده شده می باشد.

در پایین انواع کانکس را برایتان شرح میدهیم:

انواع کانکس فروشی

نگهبانی : اکثرا این نوع کانکس از ابعاد کوچکی برخودار است و برای استقرار نگهبان یا پرسنل حراست در ورودی مجموعه ها و شرکت ها مورد استفاده قرار داده می شود و شرایط آن بطوری می باشد که نفر به تمامی جهات دید کامل داشته باشد تا قادر باشد کل محدوده را تحت کنترل داشته باشد.
کارگاهی : اسکان نیرو ها در کارگاه های ساختمانی و همچنین دفاتر اداری برای مهندسین پروژه نیازمند فضایی است که با هزینه کم و سرعت زیاد به تولید میرسند. از این رو استفاده از کانکس کارگاهی بهترین گزینه برای این نیاز محسوب می شود و انواع اکثرا با ابعاد و اندازه های متفاوتی در هر کارگاه می توان آن ها را یافت.
کانکس ویلایی : استفاده به عنوان خانه پیش ساخته از این سازه ها باعث بوجود آمدن محصولی بنام کانکس ویلایی گردید که این سازه به مانند یک خانه مجهز دارای اتاق های متعدد و سرویس بهداشتی است بسته به ابعاد امکانات داخلی آن نیز متغییر بوده و بیشتر در مناطقی مانند لواسانات و شهر های خوش آب و هوا از آنها مورد استفاده قرار میدهند.
سرایداری : در بسیاری از مجتمع های آپارتمانی مخصوصا اداری و گاهی مسکونی با تعداد واحد های زیاد نیاز به یک سرایدار یا نگهبان دارند که بصورت دائمی در آنجا مستقر باشد از این رو برای سکونت و استقرار نگهبان و خانواده اش اقدام به تهیه یک کانکس سرایداری می کنند که معمولا در حیاط یا پارکینگ مجتمع قرار می گیرد.
فروشگاهی : اکثرادر تقاطع های پر رفت و آمد برای فروش محصولات مختلف فرهنگی و روزنامه های مطبوعاتی از کانکس فروشگاهی مورد استفاده قرار داده می شود. این نوع معمولا ابعاد کوچکی داشته که دارای کرکره های برقی و نورپردازی برای روشنایی در هنگام شب است.
چرخدار : نوع چرخدار اکثرا برای کاربری هایی که نیاز به جابجایی های زیاد دارند مورد استفاده قرار داده می شود و گاها با نام کاروان های سیار یا کاروان مسافرتی نیز از ان یاد می گردد.نمونه های بارز آن ایستگاه های سیار پلیس راه و کاروان های توریستی است.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.