Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

کانکس و ساختمان های پیش ساخته یووا

کانکس بحران (3)

کانکس بحران

کانکس بحران در شرایط بحران و وقوع بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشفشان، ریزش کوه و …. از کانکس بحران استفاده می گردد.به خاطر کاربرد خاص این سازه داخل آن قفسه بندی های ایجاد می گردد که در شرایط خاص در آن قرار گیرند که بتوان اجناس و وسیله های خاص در آن قرار گیرند.

این سازه دارای استحکام خاص بوده و از اسکلت بندی بسیار قوی برخودار می باشد. علت این امر این می باشد که بتواند در برابر نیروهای جانبی مقاومت بالایی داشته باشد.

ویژگی های کانکس بحران

کانکس بحران میبایست قابلیت این موارد را داشته باشد.

  1. داشتن کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه، تجهیزات پزشکی و موارد بحران.
  2. قابلیت انتقال کانکس به مناطق مختلف.
  3. آمادگی ارائه رساندن تجهیزات ایمنی.
  4. قابلیت پناهگاه برای آسیب دیدگان.
  5. اسکان موقت برای خانواده ها.

امکانات و تجهیزات مورد استفاده در کانکس بحران

در انواع کانکس بحران به منظور دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر نیروهای کمکی و امدادی از تجهیزاتی چون کپسول آتش‌نشانی، جعبه کمک‌های اولیه، تجهیزات پزشکی و… مورد استفاده قرار داده می شود. از این نوع کانکس‌ها نیز با پارتیشن‌بندی اتاق‌خواب، آشپزخانه و… برای اسکان خانواده‌های زلزله‌زده و سیل‌زده استفاده می‌گردد.

قیمت

قیمت کانکس بحران به موارد زیر بستگی دارد.

  •  متریال مصرف شده در کانکس.
  • تجهیزات داخلی کانکس.
  • چرخدار شدن کانکس.
  • متراژ کانکس

مشخصات فنی

1- شاسی کف : از IPE نمره 14 بصورت دور کلاف با تیر ریزی داخلی از ناودانی نمره 10 جهت استحکام کف کانکس.

2- اسکلت(structure ): کانکس از پروفیلهای استاندارد 40×40 ، 80×40 با ضخامت 2 میل برای بدنه و کف کانکس و علاوه بر آن چهار عدد ناودانی آهنی نمره 10 که بر روی شاسی جوش داده میشود که بتوان کانکس را با جرثقیل جابه جا نمود.

3- استراکچر: فلزی قابها و دیوارها و سقف از ورق های آهنی خم شده به ضخامت 2 میلمتر با اجرای ضد زنگ (طوسی) با رنگ آمیزی کامل.

4- پوشش خارجی و داخلی : دیوارها و سقف از نوع ساندویچ پانل دو رو ورق آلوزینک به ضخامت 5/. میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4 سانتی متر با دانسیته 2±40 کلیوگرم در متر مکعب میباشد.

طراحی سایت در کرج

دیگر مشخصات فنی:

5- پوشش داخلی کف: کانکس از تخته های چند لایی با ضخامت mil 18 واترپروف با مارک فارلین پلکس یا کریندو بهمراه کفپوش درج یک (وینی فلکس آلمانی) بهمراه قرنیز cm 5 .

6- دربهای بیرونی و داخلی و پنجره ها : از نوع UPVC با مارک ویستا بست بهمراه یراق آلات درجه یک ترک با تزریق گاز آرگن.

7- تاسیسات برقی: با استفاده از مهتابی رفلکتوری دوقلو با مارک مازی نور یا هیوا ، داخل کانال های مخصوص هدایت سیم (داکت های پلاستیکی با مارک دودمان ) ، کلید و پریزها ، کلید مینیاتوری و چراغ تونلی با مارک لگراند ، سیمها و کابلها جهت سیم کشی با نمره 2.5 ، 4 و 6 بوده و برای سرمایش و گرمایش یک ورودی جدا بهمراه کلید مینیاتوری A 32 با کابل نمره 6 اجرا خواهد شد.

10- فلاشینگ و گاتر آب: با استفاده از ورقهای خم شده به ضخامت cm 5 ، از نوع پیش رنگ کوره ایی بهمراه لوله های پولیکا بهمراه زانویی جهت هدایت آب باران و برف.

11- رنگ آمیزی: اجرای رنگ آمیزی بدنه و سقف از نوع روغنی سریع و خشک طبق در خواست خریدار محترم.

سفارش کانکس بحران از یوواکو

خوب است بدانید که کانکس ها دارای انواع بسیار زیاد می باشند که هر کدام از آن ها با یک هدف خاص طراحی شده اند. و نمی توان از هر نوع کانکس به عنوان کانکس اسکان زلزله زدگان استفاده کنید. روش ساخت، قیمت کانکس و نوع متریال کانکس بحران با دیگر کانکس ها متفاوت است. کانکس های زلزله زدگان در اندازه‌های مختلف و در طرح های متفاوتی ساخته می‌شود که داخل آن ها نیاز به ابزارهای ضروری و مورد نیاز به منظور اسکان موقت یک خانواده در شرایط بحران پس از زلزله شاخته شده است. برای کنترل شرایط بحران لازم است که حتما موارد اصولی را برای آن در نظر داشته باشیم. که استفاده از خرید کانکس ویژه بحران به عنوان یکی از مهم ترین آنها می باشد.

ابعاد استاندارد کانکس بحران

این کانکس باید ابعاد مناسبی داشته باشد به شکلی که برای حمل و نقل آن نیاز به هیچ گونه مجوز ترافیکی نداشته باشد. و بتوان آن ها را با استفاده از جرثقیل و تریلی‌ های کشنده حمل کرد که این اندازه دارای استاندارد می باشد. طبق استاندارد های وضع شده باید طول آنها ۱۲ متر، عرض کانکس‌ها نباید بیشتر از ۲.۴ متر و ارتفاع آنها نهایتا ۲.۶ متر” باشد. ابعادی که گفته شد حداکثر اندازه‌ های مورد استفاده برای کانکس‌ ها هستند که کارایی مناسبی دارد و مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد.