Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

کانکس و ساختمان های پیش ساخته یووا

8

کانکس سازی

کانکس سازی

کانکس

کانکس یک اتاقک پیش ساخته است که مهمترین دلیل استفاده از آن حمل و جا به جایی در هر مکانی می باشد. اجزای اصلی در ساخت کانکس شامل دیوارهای پیش ساخته، ورق گالوانیزه و پروفیل می باشد. کانکس ها در ابعاد مختلف و با کاربردهای متفاوت  در دو گروه ثابت و چرخ دار ساخته می شوند.

کانکس سازی به عنوان یک روش ساخت سریع و اقتصادی برای ساخت و ساز ساختمان ها در صنعت ساختمانی بسیار مهم است. این روش باعث کاهش زمان و هزینه های ساخت می شود و قابلیت حمل و نقل آسان و سریع را داراست. بنابراین، کانکس ها در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت، گاز، معدن، ساخت و ساز، تجاری و حتی مسکن استفاده می شوند. همچنین، کانکس ها به عنوان فضای موقت برای رویدادهای خارج از منزل مانند نمایشگاه ها، کنسرت ها و … استفاده می شوند.

همچنین کانکس سازی ، یک روش ساخت ساختمان است که از کانکس های حمل و نقل از جنس فلزی به عنوان بلوک ساختمانی استفاده می کند. این روش ساختمانی از آنجایی که سریع و آسان است و همچنین هزینه کمتری نسبت به روش های ساخت سنتی دارد، در برخی موارد به عنوان یک راه حل موقت یا دائمی برای ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می شود. کانکس های حمل و نقل دارای قابلیت هایی مانند مقاومت بالا در برابر زلزله، آتش سوزی و سایر شرایط سخت هستند. این روش ساختمانی در برخی مناطق جهان مانند استرالیا، کانادا، ایالات متحده و اروپا بسیار محبوب است.

از مزایای کانکس ها می توان به ، قابلیت انتقال و نصب آسان، قابلیت تغییر شکل و ابعاد، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، عایق بودن در برابر صدا و حرارت و قابلیت استفاده مجدد آنها اشاره کرد. همچنین، کانکس ها به دلیل امکان تنظیم دمای داخلی، مناسب برای استفاده در فصول سرد سال نیز هستند.

مشخصات فنی کانکس

در حقیقت کانکس ها از جنس اهن نمی باشند! در تولید جنس کانکس ها بر اساس کاربرد و سلیقه مشتریان تعیین می شود. شاید تصور عموم مردم از کانکس یک چهاردیواری آهنی باشد، اما شایان ذکر است که این تعریف بیشتر برای کانتینر مصداق دارد. به طور کلی کانکس از دو بخش جداگانه تشکیل گردیده :

  • اسکلت و شاسی
  • پوشش بدنه و سقف

انواع کانکس

کانکس ها از انواع مختلفی برخوردار هستند که بر حسب کاربرد و یا متناسب مواد اولیه استفاده شده در آن ها، تقسیم بندی می گردند. برای مثال نمونه کانکس های چوبی یا آهنی، کانکس هایی می باشند که از صفحات چوب و آهنی برای پوشش دیوارهای آن ها مورد استفاده قرار داده شده است.

کانکس معمولی: کانکس های معمولی اولین سازه های پیش ساخته می باشند که در حال حاضر به علت هزینه های بالا و زمان ساخت کمتر تولید می گردد. این سازه معمولا از تیرآهن و ورق گالوانیزه و دیگر فلزات به تولید میرسد.

کانکس ساندویچ پانل: این کانکس در فرایند ساخت از ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می دهد. ساندویچ پانل ترکیبی از دو لایه ورق و یک لایه فوم بسیار مقاوم نسبت به سایر سازه ها دارد.مواد بکار رفته در این نوع کانکس نسبت به کانکس معمولی مدرن تر می باشد.

کانکس سردخانه ای: در بعضی شرایط و مکان ها نیاز به وجود سردخانه لازم و ملزم می باشد ، اما بنا بر شرایط جغرافیایی و هوایی امکان ساخت سردخانه در آن محیط وجود ندارد و یا باید به صورت موقت به سردخانه لازم می باشد. بنابراین ساخت سردخانه مقرون به صرفه نیست و باعث ایجاد هزینه های گذافی می گردد لذا ساخت کانکس سردخانه ای پیشنهاد می شود. کانکس سردخانه ای از ساندویچ پانل در فرایند ساخت استفاده می کند به علت اینکه امکان ورود و خروج هوا و آلاینده ها به حداقل برسد.
کانکس اجرا در محل:برخی از کانکس ها در کارخانه با دستگاه های پیشرفته به تولید میرسند. اما در بعضی مواقع به علت شرایط بسیار بد راه و صعب العبور بودن مسیر امکان انتقال کانکس آماده وجود ندارد، در این صورت مواد ساخت کانکس به محل انتقال پیدا می کند و در محل مد نظر کانکس ساخته خواهد شد.

پرکاربردترین کانکس های پیش ساخته

  • کانکس پیش ساخته مسکونی
  • کانکس پیش ساخته فروشگاهی
  • کانکس پیش ساخته دست دوم
  • کانکس پیش ساخته چرخدار

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.